Послуги

Якщо Ви зіткнулися з незаконними діями працівників ДПІ

Ваші права були порушені працівниками ДПІ, і Ви обурені, тому що вважаєте їх дії незаконними. Трапляється так, що посадові особи органів ДПІ можуть під час перевірок неправильно оформлювати документи, робити необ’єктивні висновки, не вивчити досконально усі Ваші документи тощо і допускатися при цьому багатьох о прикрих помилок, які вони не бажають визнавати.

В такій складній ситуації, Вам потрібно перш за все, звернутися до професійного адвоката, який поновить Ваші права, та захистить ділову репутацію. Вам важливо знати, що мають робити, а що ні працівники ДПІ під час перевірок, щоб і себе вміти захищати і правильно пояснити власну ситуацію адвокату.

Що основне Ви повинні знати:

Які повноваження ДПІ?

Вони передбачені ч.2 ст.19 Конституції України, а також ПК України, в п. 41.1.1. як «…органи, щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів».

Вимагайте службове посвідчення!

Працівник ДПІ зобов’язаний пред’явити службове посвідчення особи, і саме його прізвище повинно бути зазначено в направленні на проведення перевірки, - це свідчить про наявність в нього повноважень. Ви можете і самостійно вимагати пред’явити службове посвідчення працівника. Якщо він відмовляється його надати – це вже порушенням ним службових обов’язків.

А чи може статися так, що перевірятимуть платника податку будуть посадові особи СБУ, МВС, прокуратури?

Ні, і це зазначено у п. 61.3 ПК України. Виключення – якщо розпочате  досудове розслідування - з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Але якщо сталося так, що під час перевірки, без постанови та законних підстав з’явилися представники тих органів, та також вимагають документи – пам’ятайте, вони не мають на це права і Ви повністю маєте право це оскаржити.

Завжди захищайте власну гідність!

Якщо Ви стикаєтесь з грубістю чи образами з боку працівників ДПІ -  обов’язково оскаржуйте їх дії за місцем їх роботи, пишіть заяву на голову ДПІ за місцем Вашої перевірки та перераховуйте усі факти, які Ви вважаєте порушують Ваші права.

Що Ви можете оскаржити в діях ДПІ?

Ви можете оскаржити дій ДПІ щодо вимог п. 86.8 ПК України -  несвоєчасне надсилання податкового повідомлення-рішення на адресу платника податку, уважно вивчайте дати.
Саму незаконності перевірки. Підстави для її проведення зазначено в п. 81 ПК України, тому, поспілкувавшись з досвідченим адвокатом, Ви зрозумієте, чи мали органи ДПІ на це законні підстави. За загальним правилом, вона буде вважатися незаконною, якщо на неї немає направлення; або на направленні відсутній підпис керівника органу ДПІ чи його заступника; воно не скріплено печаткою органу ДПІ; або якщо працівник ДПІ не вручив Вам копію наказу про проведення перевірки. Вам важливо довести, як проводилась перевірка – в повному обсязі чи вибірково, чи була перевірена первинна бухгалтерська документація.

Якщо Ви довіритесь адвокату, який розуміється на податковому праві, а це необхідно, він вивчить зміст акта перевірки та знайде спосіб його оскаржити. Наголосивши, що факти, встановлені в ході перевірки, ґрунтуються на припущеннях, що не вимагались, або не були вивчені певні документи. Ви повинні надати наявні матеріальні докази, які б спростували висновки працівників ДПІ – первинні документи, які підтверджують реальність здійснення господарських відносин Вами чи Вашим підприємством. Але для суду потрібно надати завірені копії.

Буває проблема, коли органи ДПІ створюють інформаційну базу, де Ви можете фігурувати як боржник. Лише надавши адвокату усі документи, витяги, висновки експертів, він зможе все проаналізувати, та оскаржити оприлюднені факти як такі, що не відповідають дійсності та спростувати їх.

Кому подавати скаргу?

Скаргу можна подати до безпосередньо до органів ДПІ - безпосередньо до того органу, працівниками якого було вчинено неправомірні дії, або до органу вищого рівня, по відношення до органів ДПІ.

Безпосередньо до окружного адміністративного суду.

Але швидко та правильно все зробить для Вас адвокат.