Послуги

реєстрація символіки політичної партії

Реєстрація символіки політичних партій

 

Згідно зі ст.9 Закону України №2365-III «Про політичні партії в Україні» від 05.04.2001, поняття «партійна символіка» охоплює такі атрибути, як розпізнавальний знак (герб, емблема), прапор, гімн та девіз. Всі вони в обов’язковому порядку підлягають державній реєстрації.

 

Процедура такої реєстрації, яку здійснює Міністерство Юстиції, пов’язана з дотриманням певних нюансів. Інакше можна отримати відмову від цього уповноваженого органу. За найгіршим сценарієм розвитку подій хтось з політичних опонентів скористається періодом затримки, та сам використає ідею символіки першим. Адже якщо із заявами про держреєстрацію звернулося кілька політичних партій, та їхня символіка збігається (повністю тотожна чи схожа) пріоритет надається тій партії, яка першою подала заяву.

 

Оптимальний спосіб мінімізації ризиків – це підтримка хорошого юриста з відповідною спеціалізацією та досвідом. Такий фахівець потурбується про дотримання всіх вимог при підготовці заяви до Мін’юсту, а у разі отримання відмови від реєстратора, зможе оперативно оскаржити в суді таке рішення суб’єкта держ. реєстрації.

 

Документи для реєстрації символіки

 

Разом із заявою, підписаною керівництвом партії, до Мін’юсту подається:

  • копія статуту юридичної особи (політичної партії);
  • примірник оригіналу чи копія рішення керівного органу політичної партії про затвердження символіки, засвідчена нотаріусом;
  • зображення й опис символіки у паперовій та електронній формах, зокрема – графічний файл у форматі .jpg, .gif, .tif, за наявності – текст гімну та/ або девізу;
  • квитанція про сплату адміністративного збору – 0,06 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (на 1 грудня 2021 року – 143,58 грн, округляється до найближчих 10 гривень = 140 грн).

 

Процедура реєстрації

 

Строк розгляду документів складає 30 робочих днів з дати подання. За наявності обґрунтованих підстав цей термін може бути продовжений на 15 днів.

 

Після реєстрації відбувається:

  1. видача заявникові свідоцтва встановленого зразка;
  2. оприлюднення рішення про держреєстрацію символіки на веб-сайті Мін’юсту в розділі «Департамент нотаріату та державної реєстрації».

 

Важливо! При розробці символіки варто врахувати обмеження, визначені в статті 9 закону №2365-III. Зокрема, йдеться про заборону використання державних та офіційних символів, атрибутики інших громадських об’єднань й таке інше.